Isuzu Roadshow alkaa 3.10.2018

Suosittu Isuzu Roadshow-kiertue alkaa Vantaalta 3.10.2018. Kokonaisuudessaan kiertue kestää noin 5 viikkoa ja vierailemme 21 paikkakunnalla aina Rovaniemeä myöten. Maahantuojan edustaja on paikalla jokaisella paikkakunnalla.

KIERTUEKALUSTO

Maahantuoja on varustellut kiertuetta varten kaksi huippuvarusteltua Isuzu D-Maxia. Tule tutustumaan erikoisvarusteltuihin Isuzu D-Maxeihin paikan päälle.
 
Space Cab 1.9 TDi 4WD 6AT LS Black Edition
Kiertueauto on varustettu HillTip kiinteistöhuoltoautovarustuksella ja astinlaudoilla sekä Continentalin uutuus 16” kitkarenkailla malliltaan VikingContact 7.
 
Double Cab 1.9 TDi 4WD 6AT LS
Kiertueautossa on mm. korinvärinen Vindic EX 1155–lavakate, RST-lisävaloteline ja kylkiputket, kattokaiteet, sekä Continentalin uutuus 18” kitkarenkailla malliltaan VikingContact 7.

KIERTUE-EDUT

Roadshow-kiertue-etuna on Black Edition -erikoismallit (etu yli 4000 €) ja Continental IceContact 2 –talvirengaspaketti 16” kevytmetallivantein vain 990 €! Kiertueella on jaossa mm. piristävää Mad-Croc –energiajuomaa ja –purkkaa.

KIERTUEAIKATAULU JA –PAIKKAKUNNAT:

Kiertue paikalla arkisin klo 10-17
 
    VANTAA PETIKKO 3.10. Autoverkkokauppa.fi, Klinkkerikaari 2, www.autoverkkokauppa.fi
    PORVOO 4.10. Autotalo Järvi, Loviisantie 12, www.autotalojarvi.alkali.fi
    LAHTI 5.10. Launeen AutoCenter, Alavankatu 4, www.launeenautocenter.fi
    KOUVOLA 9.10. Auto Vode Oy, Laturinkatu 8, www.autovode.fi
    LAPPEENRANTA 10.10. Autotalo Ripatti, Kaakkoiskaari 20, www.autoripatti.fi
    MIKKELI 11.10. Autoarina Oy, Oravinkatu 1, www.autoarina.fi
    KUOPIO 12.10. Autotalo Hartikainen, Neulalammentie 4, www.hartikainen.com
    NURMES 14.10. Auto-Närvä Oy/Riihikankaan moottorirata, Lieksantie 116, www.autonarva.fi
    IISALMI 16.10. Iisalmen Autosompa Oy, Kivirannantie 9, www.autosompa.fi
    OULU 17.10. Er-Wo Oy, Jukolantie 2, www.er-wo.fi
    ROVANIEMI 18.-19.10. Herajärvi Car Center Oy, Teollisuustie 14, www.heracar.com
    KOKKOLA 23.10. Oy MB-Mobile Ab, Heinolankaari 1, www.mbmobile.fi
    TERVAJOKI 24.-25.10. Arton Auto Oy, Kaupparaitti 17, www.artonauto.fi
    SEINÄJOKI 26.10. Ess Autotalo, Latvalantie 5, www.essautotalo.fi
    PORI 30.10. Autotalo Pelttari, Korjuuntie 17-19, www.autotalopelttari.fi
    LEMPÄÄLÄ 31.10. Autoliike Leimu-Rajala Oy, Kirstinkalliontie 8, www.leimu-rajala.fi
    ORIVESI 1.11. Autola Orivesi Oy, Teollisuustie 24, www.autolaorivesi.fi
    JÄMSÄ 2.11. Autola Orivesi Oy/CarVision, Juustotie 11, www.autolaorivesi.fi
    RAISIO 5.11. Autotalo Pelttari, Allastie 1, www.autotalopelttari.fi
    SALO 6.11. Salon Autotalo, Meriniitynkatu 8, www.salonautotalo.fi
    LOHJA 7.-8.11. Lohjan Autopalvelu Oy, Sairaalatie 2, www.lohjanautopalvelu.fi

ISUZU D-MAX

Isuzu D-Maxissa on pickup-markkinoiden paras takuu - 5 vuotta ilman kilometrirajaa. Isuzu D-Maxissa on nykyaikaisin dieselmoottori, jossa tehontuotto ja polttoaineenkulutus ovat optimoitu huippusuoritukseen parhaalla mahdollisella tavalla. Tehokas moottori ei myöskään vaadi -11°C:ssa jäätyvää AdBlue®-nestettä uusien Euro6-päästönormien täyttämiseksi. Markkinoiden paras vetokyky 3 500 kg ja yli 1 000 kg kantavuus tekevät D-MAXista ylivoimaisesti parhaan työkalun. Nyt Isuzu D-Max on viimeistelty entistäkin upeammaksi. Uudet verhoilumateriaalit ja ergonomisesti oikeaoppinen ohjaamo takaavat sen, että viihdyt niin työssä kuin vapaa-aikanakin. Koeaja ja valitse Isuzu D-Max – aito, kestävä japanilainen pick-up.